Morali dhe halli i qenve të SHQUP-it

Shkruan Adriatik Doçi

Miq dhe kolegë! Qysh mbrëmjen e djeshme, qentë e stanit të SHQUP-it, po lehin në mënyrë të koordinuar, rreth një e-maili të montuar dhe të sajuar, sipas të cilit mua një deputet do të më punësonte një familjar, sigurisht në bazë të ligjeve.

Po kush janë këta, çfarë përfaqësojnë dhe cili është halli i tyre?

  1. Dhëndri i Saliut, Jamarbër Malltezi, është i tmerruar dhe i hollohet zëri çdo ditë nga ngritja e Byrosë Kombëtare të Hetimit, pasi ka marrë ish-klubin Partizani në Tiranë, duke përdorur si mashë ish-ministrin e Mbrojtjes, Arben Imamin.

 

  1. Kasem Hysenbelliu (fax web) simbol i llumit të kazanit. Kur dikush i shpreh interesin për punë, ky si përgjigje i dërgon organet gjenitale, b… etj.

Perversitetet e tij tejkalojnë çdo imagjinatë njerëzore. Do vijë dita që fotot dhe videot perverse do ja nxjerrin vetë qentë e SHQUP-it. Po të them edhe dy fjali, do shkulnit flokët.

 

  1. Alfred Lela (politiko.al), ish-kondom (simbolikisht) i Henri Çilit, tashmë leh në stanin e SHQUP-it. Me këshillat e këtij, Basha ka korrur dhe do të korrë fitore të mëdha.

 

  1. Kreshnik Çollaku, një skuth, i cili kur shikon emrin e tij në ndonjë shkrim, të qyrravitet në telefon nga frika se e merr inat Basha dhe e largon nga stani i SHQUP-it.

 

  1. Kreshnik Spahiu, shqiponja që u kthye në sorrë pasi Edi Rama nuk i pranoi pazarin në 2013, ndërsa katër vite më vonë la edhe pulat e fundit në çadrën e SHQUP-it.

Është kaq i babëzitur sa që në vitin 2011, privatizoi një makinë të shtetit për 6 milionë lekë, ndërkohë që e shiti tre muaj më vonë 14 mijë euro.

Kaq për sot. Bëjeni vetë diferencën!

 

Loading...

Loading...
WhatsApp Denonco tek Pamfleti