Nga ish-deputetët e PS tek arrestimi i grupit kriminal, reagon sërish Rama: Do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm

Nga ish-deputetët e PS tek arrestimi i grupit kriminal, reagon sërish Rama: Do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar serish në lidhje me arrestimet e dy ish0deputetëve të Partisë Socialiste.

Në një postim në Twitter Rama shkruan se “Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u rrit dëshpërimin”

Postim i plotë

Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u rrit dëshpërimin. Sa më fort do ta godasim krimin, aq më e dëshpëruar do të bëhet kundërvënia e tyre! Ne do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm për kriminelët dhe të pashpresë për ata që me krimin bëjnë politikë #DerinëFund

Pas arrestimit ditën e sotme të ish Drejtorit të Përgjithshëm të burgjeve Arben Çuko, ka reaguar kryeminsitri i vendit, Edi Rama.

Në një postim në Twitter ai eshte shprehur i keqardhur për Çukon, por shkruan se nuk ka qendrime në raport me ligjin.

WhatsApp Denonco tek Pamfleti