Categories: Aktualitet

Një tjetër ministër në kafe me Fahri Balliun, çfarë po luhet?

Ish-gazetari i “Zërit të Popullit” sot botues i gazetës “55”, Fahri Balliu, është denoncuar vazhdimisht, për pazare dhe miqësi me eksponentë të lartë të kabinetit të kryeministrit Edi Rama.
Sot, Fahri Balliu u kap mat me zë e figurë, teksa bisedon me një tjetër anëtar të kabinetit, Niko Peleshin, Ministër i Bujqësisë.

Por Niko Peleshi nuk është i vetmi, një tjetër ministër i rëndësishëm i qeverisë Rama, një nga “superministrat”, që çdo ditë sulmohet nga Lulzim Basha, është mik i afërt i Fahri Balliut dhe sponsorizhet prej tij, ashtu sikundër është edhe Vangjush Dako, të cilin CNA.al e denoncoi pak kohë më parë për pazaret e tij me Fahri Balliun. Krahas Peleshit, Fahri Balliu, ka një miqësi të fortë me Damian Gjiknurin.

Burime i se Fahriu ka lidhje të ngushta me eksponentë të Qeverisë për një bashkëqeverisje. Ai në njërën anë fut duar në llokmat e Ilir Metës, e në anën tjetër bashkëpunon ministrat e Edi Ramës, për të çuar në një bashkëqeverisje PS-PD, apo Rama-Basha dhe për t’i siguruar vetes benefite nga korrupsioni i pushtetit.Loading...
Loading...
Loading...

zhanina

Share
Published by
zhanina

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

29 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

42 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

47 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

2 hours ago