Një tjetër ministër në kafe me Fahri Balliun, çfarë po luhet?

Një tjetër ministrë në kafe me Fahri Balliun, çfarë po luhet?

Ish-gazetari i “Zërit të Popullit” sot botues i gazetës “55”, Fahri Balliu, është denoncuar vazhdimisht, për pazare dhe miqësi me eksponentë të lartë të kabinetit të kryeministrit Edi Rama.
Sot, Fahri Balliu u kap mat me zë e figurë, teksa bisedon me një tjetër anëtar të kabinetit, Niko Peleshin, Ministër i Bujqësisë.Por Niko Peleshi nuk është i vetmi, një tjetër ministër i rëndësishëm i qeverisë Rama, një nga “superministrat”, që çdo ditë sulmohet nga Lulzim Basha, është mik i afërt i Fahri Balliut dhe sponsorizhet prej tij, ashtu sikundër është edhe Vangjush Dako, të cilin CNA.al e denoncoi pak kohë më parë për pazaret e tij me Fahri Balliun. Krahas Peleshit, Fahri Balliu, ka një miqësi të fortë me Damian Gjiknurin.

Burime i se Fahriu ka lidhje të ngushta me eksponentë të Qeverisë për një bashkëqeverisje. Ai në njërën anë fut duar në llokmat e Ilir Metës, e në anën tjetër bashkëpunon ministrat e Edi Ramës, për të çuar në një bashkëqeverisje PS-PD, apo Rama-Basha dhe për t’i siguruar vetes benefite nga korrupsioni i pushtetit.

error: Ndalohet ribotimi i artikullit! E drejta e autorit pamfleti.net.