Njihuni me shqiptarin që zotëron 1 fshat të tërë për vete! Ai thotë se është më i lumturi në botë

Nese ne jemi mesuar te kemi miq, fqinj, te shkembehemi me njerez ne rruge apo te jetojme prane familjareve tane, dikush ka preferuar te jetoje per gdo dite i vetem.

Behet fjale per 70- vjegarin Sabit Maliqi, qe jeton ne fshatin Graxhanik te Kosoves, shtepia e te cilit gjendet buze nje perroi.

Ne nje reportazh per RTV21 i moshuari tha se eshte i kenaqur dhe nuk pranon kurrsesi ta lere jeten e fshatit.

“Dy dite ne Prishtine me duken si dy jave. ”

Maliqi eshte mesuar me vetmine dhe me t’i berit gjerat vete. Ai gatuan dhe kujdeset per gjithgka tjeter qe i siguron ushqim.

Per shkak te rruges se keqe, e cila mund te kalohet vegse me traktor 70- vjegari rrallehere leviz nga fshati i tij.

“Sabiti eshte interesant. Edhe lie befasohemi se si e organizon jeten. Me perjashtim te 3 muajve vere liuk ka mundesi asnjehere tjeter te lidhet me rrugen kryesore. E para per shkak te baltes dhe e dyta sepse bie bore shume. ” tha lijeri prej banoreve te nje fshati fqinj.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti