Noka i “qepet nga pas”, Veliaj: Që në fillim e kuptova që ky ishte një kurth

Kryebashkiaku Erion Veliaj pasi iku nga mbledhja e komisionit të medias ka dhënë një prononcim për mediat. Por as këtu, deputeti demokrat Flamur Noka nuk e ka lënë rehat duke iu qepur nga pas dhe ndërhyrë në fjalën e tij.

“Po ta keni vënë re e kam me pasion këtë punë e sa është mundësia për ta lartësuar Tiranën, e kam bere por nesër do jemi në Barcelonë dhe u ftova nga 2/3 e komisionit dhe thashe po i bejme sot te dyja degjesat. Që në fillim e kuptova që ky ishte një kurth dhe jo seancë për tu dëgjuar. …ky ligj s’është që prish teatrin as që e ndërton por që hap një negociatë dhe thotë të bëjmë një teatër që ndoshta xhepi nuk na e mban por si rasti i stadiumit të kemi nje Teater te ri.

PD themela në një shpi te zona e Kavajës, sot ëstë te SHQUP, atyre personazheve që po silleshin si vandalë që se dinë ku është teatri jo më të kenë parë një shfaqje nga fillimi në fund, pra kishin nevojë për zgjerim. Zaptoi SHQUP-in sa humbi zgjedhjet”, tha Veliaj ndër të tjera gjatë fjalës së tij.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti