“PAMFLETI”, pyet: – A quhet shpifje, publikimi këtyre fakteve dhe a të kap Ligj-Maliqi “Rama-Olsi”?

“PAMFLETI”, pyet: - A quhet shpifje, publikimi këtyre fakteve dhe a të kap Ligj-Maliqi “Rama-Olsi”?

Për të marrë këtë sqarim, po i drejtohemi Shefit të Hetuesisë, reformatorit të drejtësisë Fatmir Xhafaj dhe Taulant Ballës, shef i zyrës për luftën e klasave dhe dënimin, për agjitacion-propagandë, të atyre që denoncojnë pushtetin “4R” (Rama-Rrahman-Roshi-Rexhepi)

“Maliqi” anti-shpifje, me të cilin “bloza” e korrupsionit dhe lidhjeve me krimin Edi Rama, po kërcënon mediat, gazetarët dhe qytetarët për të mbyllur gojën, ka synim, që denoncimet e vërteta t’i quaj “shpifje”, ndërsa mashtrimet, krimet dhe vjedhjet e tij e të bandës, që ka krijuar në pushtet, t’i paraqesë si “ndershmëri e zbatim ligji”.

Mesazhet,e shumtë që kanë ardhur në “PAMFLETI”, kërkojnë t’i ndihmojmë, për një sqarim, se kur dënohesh dhe kur nuk dënoshesh, nëse përmend fakte, nga zullumet e kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe zyratëve të tjerë e familajrëve të tyre.

Për të marrë këtë sqarim, “PAMFLETI” po i drejtohet Shefit të Hetuesisë, reformatorit të drejtësisë Fatmir Xhafaj dhe Taulant Ballës, shef i zyrës për luftën e klasave dhe dënimin për agjitacion-propagandë, të atyre që denoncojnë pushtetin “4R” (Rama-Rrahman-Roshi-Rexhepi)./Pamfleti

 

Ja 20 pyetje, drejtuar për përgjigje, dy “majmunëve” të oborrit kryeminstror, Xhafaj e Balla

 

 1. A quhet shpifje, që Rama përdor drogë e dhunë ndaj femrave, dhe mbi nënën e tij? 
 2. A quhet shpifje, që Rama bëri kriminelët, deputetë, kryebashkiakë, e drejtorë?
 3. A quhet shpifje, që Rama i dha koncesione hajdutërore, Vilmës, Allajbeu e Ulajt?
 4. A quhet shpifje, që Ilir Beqja ka vjedhur 500 milionë euro tendera në shëndetësi?
 5. A quhet shpifje, që Arben Ahmetaj, i jep bizneseve të tij 90 milionë euro në vit?
 6. A quhet shpifje, që Sadri Abazi merr nga shteti, 100 milionë euro tendera në vit?
 7. A quhet shpifje, që deptuetë e ministra, kanë punësuar familjarët, në poste shtetërore?
 8. A quhet shpifje, që Qazimi dhe dhëndri i tij, janë kapobanda e krimit në Elbasan?
 9. A quhet shpifje, që qeveria i ka dhënë trafikantit Edmond Bego, 5 milionë euro tendera?
 10. A quhet shpifje, që Rama, ka bllokuar dosjet e 21 janarit dhe Gërdecit?
 11. A quhet shpifje, që Rama, po përgatit monopolin e bixhozit, për vëllain e tij?
 12. A quhet shpifje, që gruaja e Ramës, ka hapur një bankë “VIP”, si “lavatriçe parash?
 13. A quhet shpifje, që drejtorja e “Albcontrol”, vjedh 20 milionë euro në vit dhe e ka falimentuar këtë ndërmarrje?
 14. A quhet shpifje, që Rama, Berisha, Basha, janë ortaktë në “Spitalin Amerikan”?
 15. A quhet shpifje, që Rama dhe Berisha, menaxhojnë miliardat, që i jepen Bashkim Ulajt?
 16. A quhet shpifje, që Rama, i ka dhënë deputetit Alket Hyseni, leje për ndërtim resorti në Himarë, mbi 11 mijë m2 tokë të vjedhur me letra zurtare të falsifikuara?
 17. A quhet shpifje, që Rama ka bllokuar poliicinë dhe prokurorinë, për kontroll në FSHF?
 18. A quhet shpifje, që Rama, ka ndaluar sekuestron e pasurive të Ervin, Ervis, Enver Roshit?
 19. A quhet shpifje, që 40% e familjeve shqiptare, po jetojnë në varfëri ekstreme dhe 300 mijë shqioptarë, kanë ikur në 4 vitet e fundit?
 20. A quhet shpifje, që Edi Ramës, kryemashtruesit, kryehajdutit dhe kapobandës së krimit në PS e qeveri, nuk po ia varin më “pafillon” BE, SHBA dhe vetë shqiptarët?
WhatsApp Denonco tek Pamfleti