PD mbyll zgjedhjet e “portat”, 59 kryetarë meshkuj dhe vetëm 1 femër sa “për sy”, në 10 bashki nuk ka PD

PD mbyll zgjedhjet e “portat”, 59 kryetarë meshkuj dhe vetëm 1 femër sa “për sy”, në 10 bashki nuk ka PD

E kthyer në strehë meshkujsh pa këllqe, partia e krijuar në 12 dhjetor 1990 e me përfaqësim 90% të shqiptarëve, në 2 dhjetor 2018, rezulton se është e pa pranueshme në shumë zona, ndërkohë që në vitin 2017, i firuan 240 mijë votues 

Partia Demokratike, nën udhëheqjen protokollare të Lulzim Bashës dhe në komandimin faktik të Sali Berishës, i mbylli zgjedhjet për kryetarët e degëve në zona, duke shënuar 3 rekorde të reja, në rrokullisjen drejt shkrirjes.

 1. Në këto zgjedhje, PD tregoi se është parti e mbyllur, tipik kanunore, e llojit “shpellë burrash”, duke u vetë-zgjedhur në krye të degëve në zona, vetëm meshkuj, 80% e të cilëve, të përjetshëm e të njohur si servilë, prapaskenistë e intrigantë zonash, të degraduar dhe pa reputacion e pa mbështetje.
 2. Në këto zgjedhje zonale, PD tregoi se ka filluar të tkurret, si shtrirje përfaqësimi gjergrafik e numër anëtarësie, mbasi në 10 bashki, rezulton se nuk ka përfaqësim me struktura partie, me humbje të afro 25 mijë anëtarëve, në krahasim me zgjedhjet e mëparshme.
 3. Në këto zgjedhje, PD riktheu afro 40% të ish-kryetarëve të vjetër, “kartë e djegur” moralisht ndër vite dhe rizgjodhi afro 70% të atyre, që ishin në krye të degëve, disa ish drejtorë që e kanë bërë blozë këtë parti, gjatë 8 viteve të pushtetit.

Ja kryetarët e PD më 50 bashki dhe një 10 njësi bashkiake të Tiranës:

 1. Gazmend Azizi, Berat
 2. Dëfrim Fiku, Bulqizë
 3. Hari Imeri, Delvinë
 4. Arben Miza, Devoll
 5. Naim Gazidede, Dibër
 6. Ferdinant Xhaferraj, Durrës
 7. Eugen Isai, Elbasan
 8. Luan Baçi, Fier
 9. Kodhel Çala, Gramsh
 10. Dasho Aliko, Gjirokastër
 11. Miftar Dauti, Has
 12. Xhelal Mziu, Kamëz
 13. Isa Sakja, Kavajë
 14. Viktor Duro, Kolonjë
 15. Andrea Mano, Korçë
 16. Reshit Merlika, Krujë
 17. Arif Rexhemati, Kukës
 18. Vehbi Luzi, Kuçovë
 19. Behar Haxhiu, Kurbin
 20. Zef Gjoka, Lezhë
 21. Bujar Vreto, Librazhd
 22. Myslim Murrizi, Lushnjë
 23. Arjan Llanaj, Mallakastër
 24. Anton Kokaj, Malësi e Madhe
 25. Mark Ruçi, Mirditë
 26. Elton Hysenshahaj, Përmet
 27. Ferit Ringaj, Pukë
 28. Seit Myftaraj, Pogradec
 29. Hariz Mema, Sarandë
 30. Xhevdet Amulli, Shkodër
 31. Rezart Tusha, Shijak
 32. Vladimir Bana, Tepelenë
 33. Genc Dermomemaj, Vlorë
 34. Xhevdet Hoxha, Tropojë
 35. Ferdinant Saraçi, Rrogozhinë
 36. Andrea Gjoni, Himarë
 37. Sezai Balilaj, Selenicë
 38. Luan Malko, Këlcyrë
 39. Dritan Sula, Ura Vajgurore
 40. Julian Gjini, Divjak
 41. Gëzim Caushi, Roskovec
 42. Donald Kulla, Maliq
 43. Arjan Karriqi, Përrenjas
 44. Servet Dusha, Cërik
 45. Bedri Qypi, Belsh
 46. Agim Bushati, Vau Dejës
 47. Pëllumb Brusha, Vorë
 48. Arjan Lika, Mat
 49. Agron Loka, Fushë Krujë
 50. Esmerald Xhemali, Memaliaj
 51. Mirlinda Çollaku, Njësia 2 Tiranë (femër)
 52. Gëzim Demushi, Njësia 3 Tiranë
 53. Ervin Goxhaj, Njësia 4 Tiranë
 54. Ndriçim Babasi, Njësia 5 Tiranë
 55. Dashnor Visha, Njësia 6 Tiranë
 56. Lefter Geshtenja, Njësia 7 Tiranë
 57. Pëllumb Seferi, Njësia 8 Tiranë
 58. Saimir Mulgeci, Njësia 9 Tiranë
 59. Ervin Minarolli, Njësia 10 Tiranë
 60. Florjan Lila, Njësia 11 Tiranë/ Pamfleti

 

 

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti