Politike15 Prill 2024, 08:14

Presidenti Begaj sot në Kosovë, takim ‘kokë më kokë’ me Osmanin

Shkruar nga Pamfleti
Presidenti Begaj sot në Kosovë, takim ‘kokë më
Bajram Begaj dhe Vjosa Osmani

Presidenti Bajram Begaj ndodhet në Kosovë, me ftesë të presidentes Vjosa Osmani. Begaj u nis drejt Kosovës pasditen e djeshme.

Sot është parashikuar që Presidenti të mbajë një fjalë në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqe dhe Siguri që zhvillohet në Prishtinë.

Begaj do të këtë një takim kokë më kokë me Osmanin si edhe disa takime bilaterale me personalite te rëndësishme kombëtare e ndërkombëtare.