Rikthim ëndrrash në Milanelo, Leonardo mund të kthejë “djaloshin e artë”

Alexandre Pato mund të rikthehet te Milani. Kuqezinjtë kërkojnë edhe një sulmues tjetër dhe braziliani është një nga ato lëvizje që nuk kushton shumë. Kontrata i mbaron në dhjetor të këtij viti.

Alexandre Pato  (Photo credit should read STR/AFP/Getty Images)

Në dy kampionatet e fundit në Kinë ka realizuar 30 gola dhe së shpejti do të vendosë për të ardhmen. Tianjin Quanjian do tentojë ta bindë sulmuesin të rinovojë kontratën, por me Milanin pas krahëhve Pato vështirë se do të pranojë.

Leonardo nuk ka qëndruar duarkryq gjatë kësaj periudhe sikurse raporton “Corriere dello Sport”. Drejtori sportiv i Milanit e ka kontaktuar sulmuesin dhe dëshira është që ta transferojnë atë

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti