Rrëfehet Zylfie Haklaj: Çfarë di për vrasjen e një njeriu të UÇK-së dhe pse Ramush Haradinaj cilësohej ‘’kriminel lufte’’ nga Sali Berisha

Rrëfehet Zylfie Haklaj: Çfarë di për vrasjen e një njeriu të UÇK-së dhe pse Ramush Haradinaj cilësohej ‘’kriminel lufte’’ nga Sali Berisha

Çështja e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është kthyer në qendër të vëmendjes nga opinion publik. Në lidhje më këtë temë ka reaguar edhe Zylfie Haklaj, motra e katër vëllezërve Haklaj të vrarë në Tropojë.

Në një intervistë për ‘’Shqiptarja.com’’ ajo rrëfen se çfarë di për vrasjen e Ilir Konushevcit, njeriut të rëndësishëm të UÇK-së, i njohur me emrin ‘’Mërgimi’’, si dhe për vrasjen e mjekut Hazir Malaj.

Ndër të tjera motra e Haklajve ngre edhe disa pikëpyetje për rolin e Sali Beirshës gjatë luftës së Kosovës. Ajo akuzon ish-presidentin e asaj kohe se ka punuar kundër luftës çlirimtare të kosovarëve. Gjithashtu Zylfie Haklaj jep arsyet se përse sipas saj u vra i vëllai Shkëlqim Haklaj.

Po ashtu në këtë intervistë të ”Shqiptarja.com” ajo tregon si mësoi në Suedi se Ramush Haradinaj cilësohej si “kriminel lufte” nga Sali Berisha.

Vijon…

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti