Showbiz16 Qershor 2024, 12:14

U përpoq, por nuk ia doli të shpëtonte martesën/ JLo nis nga planet për ‘një jetë më të mirë’

Shkruar nga Pamfleti

U përpoq, por nuk ia doli të shpëtonte martesën/ JLo nis nga

Jennifer Lopez është lodhur duke u përpjekur të shpëtojë martesën e krisur me Ben Affleck. Ajo tashmë po planifikon hapat e saj të ardhshëm, duke përfshirë rikthimin e turneut të saj në 2025.

Mes thashethemeve të furishme për statusin e martesës së çiftit, një burim i brendshëm i industrisë ka pohuar se ylli i popit ka arritur “fundin” dhe nuk mendon më se mund të bëjë më “më shumë” për të shpëtuar lidhjen.

“Jenny ka pasur mjaft dhe ajo me të vërtetë u përpoq, por ajo nuk mund të bëjë më shumë, nuk po bëhet më mirë, është më keq,” tha një burim i industrisë muzikore për DailyMail.

Arsyeja kryesore që J.Lo, 54 vjeçe, e la burrin e saj 51-vjeçar ishte sepse ai ishte gjithmonë ‘i mërzitur’.

Lopez është e trishtuar për fundin e martesës së saj, por po përpiqet të bëjë më të mirën duke u ushtruar, duke kaluar kohë me binjakët e saj Max dhe Emme dhe duke bërë plane të reja për vitin 2025, vazhduan ata.

“Ben është një djalë i mrekullueshëm, por ai mund të jetë inatçi dhe keqdashës. Unë mendoj se bota e pa këtë në fotot kur ishin në Grammy vitin e kaluar; ai nuk buzëqeshte. Nëse do ta shihnin si ishte në të vërtetë, nuk do ta sulmonin atë”, tha shoqja e Jennifer-it.

Ai pi duhan dhe shan gjithë kohën e duket i irrituar shumë herë. ‘Regjisor dhe aktor i madh, por jo shumë të qeshura me të, e dini?’ tha burimi. Megjithatë, ai është një baba i mrekullueshëm.

Lopez ka në plan të vazhdojë. Këto ditë ajo është mbështetur tek miqtë e saj të ngushtë.

Njëri është stilisti Shawn Barton, pseudonimi i të cilit është Beezy. Një tjetër është trajneri i vokalit Stevie Mackey. Ndërkohë, Lopez shtyu impenjimet këtë verë për t’i dhënë vetes pak kohë për të rishqyrtuar jetën e saj.

“Ajo po jeton vetëm dhe jo me Benin, mendoj se të gjithë e dinë tashmë, kështu që ky është një ndryshim i madh për të dhe fëmijët,” tha shoku. Në të vërtetë, Ben u zhvendos në një shtëpi me qira prej 100 mijë dollarësh në muaj pranë Garner, muaj më parë.

“Ajo investoi shumë kohë dhe energji, dhe mendoj se ai bëri të njëjtën gjë. Këtu nuk ka njeri për të fajësuar. Thjesht nuk ishte e shkruar. Është shumë e vështirë për dy yje të mëdhenj të mbajnë një martesë, njëri duhet të dorëzohet dhe në këtë rast asnjëri nuk dorëzohet’.

Megjithatë, në vend që të qajë në shtëpi, Jennifer po bën plane për një jetë më të mirë.

jlo perpjekje