Categories: Bota

Shpenzoi 16 milionë dollarë në një dyqan, bie në prangat e policisë gruaja e ish-bankierit

Në ditët e sotme është hall edhe të kesh para dhe pikërisht ky i mëposhtmi është rasti që e ilustron më së miri. Një grua në Londër ka shpenzuar më shumë se 16 milionë dollarë blerje në një dyqan luksi në kryeqytetin anglez. Gruaja është identifikuar dhe është arrestuar. Ajo është Zamira Hajiyeva, 55 vjeçe, bashkëshorte e një ish-bankieri në Azerbajxhan. Por problemi është se burri i saj, Jahangir Hajiyev, është dënuar me 15 vite burg për shpërdorim detyre në Azerbajxhan.

Zamira thuhet se përdorte 35 karta krediti të lëshuara nga banka e burri të saj, ku me këto karta mbulonte shpenzimet marramendëse në Harrods, Londër.Gruaja e arrestuar tashmë është bërë personi i parë që është dorëzuar për pasuri të pashpjegueshme nga NCA (Agjencia Kombëtare e Krimit).Megjithëse avokati i saj shprehet se Zamira nuk është mashtruese, organizata e pasurisë së pashpjegueshme shprehet se Zamira Hajiyeva duhet të japë shumë shpjegime.Përveç blerjeve të shfrenuara, Zamira jeton në një banesë luksi po në Londër, e cila kalon vlerën 15 milion paund.Loading...
Loading...
Loading...

Share
anxhelina

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

26 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

40 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

45 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

1 hour ago