Bota19 Korrik 2019, 09:23

Shpërthim i fuqishëm para universitetit, 2 të vdekur dhe 10 të plagosur rëndë

Shkruar nga Pamfleti
Shpërthim i fuqishëm para universitetit, 2 të vdekur dhe 10

Shpërthim i fuqishëm para universitetit, 2 të vdekur dhe 10 të plagosur rëndë

Një shpërthim i fortë ka ndodhur sot para një një universiteti në Kabul. Si pasojë kanë mbetur të vdekur dy persona dhe janë plagosur 10 të tjerë.

Mësohet nga kalimtarët se shpërthimi ndpdhi në momentin kur të gjithë studentët ishin mbledhur para se të futeshin në provim dhe se nga shpërthimi i fuqishëm  mori flakë edhe një makinë.

Zëdhënësi i ministrisë së shëndetësisë Uahid Mayar tha se dy trupa të vdekur dhe 10 të lënduar ishin dërguar në spital pas shpërthimit. Asnjë grup militant nuk ka marrë ende përgjegjësi për sulmin, shkruan “Reuters”.

Zëdhënësi i policisë së Kabulit Faramarz Firdau deklaroi se po merren hollësisht me ngjarjen e rëndë.

Bota dy te vdekur Kabul shpërthim i fuqishëm