“Sistem i provuar në disa vende”, Rama ‘ironi therëse’ ndaj opozitës, kujton darkën e famshme në Dubai: 7 herë 7 baras me 42

-Lexo edhe:

Në një konferencë për gazetarët, kryeministri Edi Rama teksa foli për fiskalizimin e ri, deklaroi se nuk do të ketë kosto shtesë. Mes të tjerash Rama nuk i kurseu ironitë për opozitën, duke u kthyer tek darka e famshme e ministrave dhe zyrtarëve të kabinetit qeveritar në restorantin e Nusretit në Dubati.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

“Kemi realizuar integrimin e sistemit aktual me atë të ri dhe jo që biznesi të flakë këtë sistem. Por do të adaptojë sistemin që ka me atë të ri. Pra, siç e shikon, është bota përmbys si bifteku i Nusretit. Jo vetëm që nuk bëhet fjalë për një çmim marramendës, si ai që përcolle ti. Por që e kanë përcjellë ata që kalkolatriçen 7X7 baras me 42. Por është më lirë se sa ata që kishin. Kush e ka kasën, do bëj një integrim. Kush do që ta lërë atë, do marr kasë të re nga e para. Nuk ka as monopol, as arbitraritet. Se kush e ka këtë sistem, mund të them se ky sistem ka përmbysur komplet botën e administrimit fiskal në Kroaci, në Slloveni dhe së fundmi e ka futur, por akoma jo plotësisht, Itali. Është një sistem ultra-inovativ. Nuk është një sistem që bëhet për herë të parë në Shqipëri. Është sistem me provë.”, pohoi kryeministri.

 

 
01 Mar 2021, 8:53 AM (GMT)

Coronavirus Statistikat

107,167 Raste
1,796 Vdekje
69,773 Te sheruar

Te rekomanduaraLajme

Lajmi Tjeter

Lajmi i Dites