Sport18 Maj 2024, 07:47

Incident pas ndeshjes së parë të “Final Four”, sulmohet autobusi i Skënderbeut

Shkruar nga Pamfleti

Incident pas ndeshjes së parë të “Final Four”,

Pas ndeshjes ku “të kuqtë” triumfuan me rezultatin 1-0, tifozeria e Partizanit ka sulmuar autobusët e tifozerisë korçare duke ju thyer xhamat.

"Guerrilsat" i kishin zënë pritë tifozerisë korçare në vendparkimin e autobusëve, duke thyer xhamin e parë dhe dy anësorët.

Fatmirësisht, nuk ka patur të lënduar, ndërkohë që tifozët korçarë bëjnë të ditur se në vendparkimin e mjeteve të tifozerisë korçare nuk ka patur prezencë të uniformave blu.