Sport19 Qershor 2024, 18:10

“Ëndrra vazhdon”, Albin Kurti reagon pas ndeshjes me Kroacinë: Çfarë Shqipërie që na mbush me entuziazëm

Shkruar nga Pamfleti

 

“Ëndrra vazhdon”, Albin Kurti reagon pas ndeshjes me

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sfidës Kroaci-Shqipëri e cila përfundoi me barazim 2-2.

Kurti tha se “ëndrra vazhdon”, ndërsa shtoi se Shqipëria “gjithmonë na mbush ndjenja dhe entuziazëm”.

“Çfarë Shqipërie që na mbush ndjenja dhe entuziazëm! Pjesa e parë ishte e jona. Pjesa e dytë e Kroacisë. Në fund u ndamë me nga një pikë secila. Atmosferë që nuk përsëritet me lojë të bukur futbolli. Ëndrra vazhdon!”, u shpreh Kurti në “Facebook”.

 

euro2024