Sport19 Qershor 2024, 17:48

Pas golit më të shpejtë, Shqipëria hyn sërish në historinë e futbollit; protagonist Gjasula

Shkruar nga Pamfleti

Pas golit më të shpejtë, Shqipëria hyn sërish në

Pas golit më të shpejtë në historinë e Europianit, kombëtarja shqiptare ka thyer tjetër rekord.

Klaus Gjasula ishte ai që bëri autogol, por e kompensoi duke shënuar golin e barazimt në minutat e fundit. Gjasula hyri si zëvendësues dhe u bë dy herë protagonist brenda pak minutave.

Sipas gjigandëve të statistikave të OPTA, Gjasula bëhet zëvendësuesi i parë në historinë e Europianëve apo Botëroreve që arrin të shënojë në të dy portat.