Sport22 Shkurt 2024, 10:54

“Shporru nga federata hajdut”, Erkand Qerimaj shpërhen keq ndaj presidentit të Peshëngritjes, i kërkon dorëheqjen

Shkruar nga Pamfleti
“Shporru nga federata hajdut”, Erkand Qerimaj shpërhen keq ndaj
Erkand Qerimaj

Peshëngritja nuk feston dot në qetësi tre medaljet e fituara në Evropian, kjo pasi Erkand Qerimaj shpërthen fuqishëm ndaj Elez Gjozaj duke akuzuar këtë të fundit se po fsheh një rast ku një sportist ka dalë me doping.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Qerimaj kërkon që presidenti i Federatës së Peshëngritjes të jap dorëheqjen.

“Skandali i fundit në federatën e peshëngritjes, rasti i fundit i një rasti sportist që është kapur me doping është mbajtur i fshehur nga federata dhe institucionet për të mbrojtur Federatën. Mendimi im bazuar në prova është që urgjentisht Elez Gjoza të japë dorëheqjen e të behën zgjedhje te reja. Drejton Federatën që në vitin 2013 dhe ka bërë 3 mandate me shume skandale. Fondi dhe Federata është për sportistët e rajnerët, jo për të shkuar në xhepat e mëdhenj të presidentit. Ku realizon turizëm me njerëzit e familjes me lekët e taksapaguesve!!! Shporru nga Federata hajdut…”, shkruan Erkand Qerimaj.

erkand qerimaj shporru nga federata hajdut