Antony Blinken

Rama vizitë në SHBA, takim ‘kokë më kokë’ më 15 shkurt me Antony Blinken - Politike
Politike 2 Shkurt 2022, 14:11

Rama vizitë në SHBA, takim ‘kokë më kokë’ më 15 shkurt me Antony Blinken

Shkruar nga Pamfleti
Rama vizitë në SHBA, takim ‘kokë më kokë’

Rama vizitë në SHBA, takim 'kokë më kokë' më 15 shkurt me Antony Blinken

Kreu i qeverisë Edi Rama do të takohet më 15 shkurt në SHBA me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken.

Mësohet se, Rama do të udhëtojë drejt SHBA më datë 13 shkurt me rastin e nisjes së mandatit të Shqipërisë në Këshillimit të sigurimit të OKB.

Vlen të theksohet se ky është takimi i dytë mes Ramës dhe Blinken, pas atij të 13 Qershorit 2021 në Bruksel, ku SHBA dhe Shqipëria nënshkruan memorandumin për sigurinë e 4G dhe 5G.

Politike Antony Blinken