Tag: Greqi

“Nuk doja ta vrisja”, flet shqiptari që eleminoi Albert Bakon në qeli për të mos spiunuar bashkëpunëtorët dhe porositësit

Pak ditë pas vrasjes së shqiptarit Albert Bako në burgun Koridalos, i akuzuar për vrasjen e tij në qeli ka…

2 hours ago

Greqia e alarmuar nga rreziku: Shqipëria dhe Maqedonia po na rrethojnë si gaforre nga lindja dhe veriu

Në parlamentin grek vijon debati maratonë,  i cili i paraprin në mesnatë votëbesimit te kërkuar nga kryeministri grek Alexis Tsipras…

22 hours ago

Alarmante! Një tjetër shqiptar gjendet i vdekur në birucën e burgut grek

Një shtetas shqiptar, i ndaluar në rajonin e policisë “Ajo Nikolao” në Kretë, është gjendur i vdekur në birucën ku…

2 days ago

Tjetër shqiptar vdes tragjikisht në Greqi (Emri)

Një tjetër shqiptar ka humbur jetën në Greqi. Mësohet se këtë radhë nuk kemi të bëjmë me vrasje, por me…

3 days ago

Me kallashnikov e pistoleta, kapen dy vëllezërit shqiptarë që u arratisën nga burgu grek dy javë më parë

Ka marrë fund arratisja e dy vëllezërve shqiptarë nga burgu grek, në ditët e para të këtij viti. Siç raportuan…

3 days ago

Lemeritëse! Masakrohet për vdekje shqiptari në burgun grek

Vritet në Greqi një i burgosur shqiptar. Ngjarja ka ndodhur në burgun Koridallos. Viktima është shqiptari Albert Baku. Sipas mediave…

3 days ago

Tensionohet politika në Greqi, jep dorëheqjen ministri i Mbrojtjes, “Grekët e Pavarur” ikin nga koalicioni qeveritar

Tensionohet situata politike në Greqi. Partia aleate e qeverisë së Tsiprasit, “Grekët e Pavarur” u largua mëngjesin e sotëm nga…

4 days ago

Horrori në Greqi/ Thirrja tronditëse e nënës së 28-vjeçares që u vra nga i ati: Hetoni nëse është përdhunuar para vrasjes

Policia vijon hetimet për krimin tragjik në Korfuz të Greqisë, ku babai monstër shqiptar vrau dhe varrosi në oborrin pas shtëpisë…

2 weeks ago

U rrëmbye nga 4 persona të veshur me uniformë të forcave speciale, lihet i lirë pas 7 ditësh biznesmeni

Biznesmeni grek Nikos Mavrikos i cili u rrëmbye shtatë ditë më parë në portin Themistokleu ne Pire, u lirua nga…

2 weeks ago

Greqia komenton ndryshimet në qeverinë Rama: Kemi pasur një ftohje

Për herë të parë pas ndryshimeve në kabinetin “Rama”, i pyetur në një intervistë radiofonike se çfarë shënon ndryshimi i…

2 weeks ago
WhatsApp Denonco tek Pamfleti