Tag: Kokainë

Në xhunglat e Amerikës Latine, aty ku nis historia e Mafias Shqiptare. “Mbretërit e kokainës” të sofistikuar, profesional dhe mbajnë premtimin

Media britanike vijojnë të denoncojnë zaptimin e vendit nga mafia shqiptare.  “The Guardian” i ka kushtuar një artikull mafies shqiptare…

4 days ago

Shkatërrohet rrjeti i kokainës, 6 në pranga, financuesi shqiptar i arrestuar në Gjermani

Një ngarkesë prej afro 36 kg kokainë është sekuestruar gjatë pasdites të së mërkurës prej autoriteteve greke në Athinë, gjatë…

1 week ago

Bosi i kokainës i vë flakën dhe shkrumbon tërë lokalin se ishte xheloz për të dashurën dhe vjen në Shqipëri

Një shqiptar i përfshirë në rrjetin e trafikut të kokainës në Rimini ka urdhëruar djegien e një lokali, pasi ishte…

1 month ago

Shkatërrohet grupi i kokainës në kryeqytet, 4 të arrestuar

4 shtetas kanë përfundurar në pranga gjatë një operacioni nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Seksionin e…

1 month ago

Goditet banda e trafikut të kokainës së pastër, arrestohen 9 shqiptarë

9 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane gjatë operacionit “Braveheart”. Shqiptarët  u arrestuan së bashku me 11 personat…

1 month ago

Del videoja, si u kap ‘kapoja’ shqiptar i kokainës, tmerri i Ekuadorit, vepronte me trafikantët grekë

Mediat ekuadoriane kanë publikuar pamjet e një super-aksioni të policisë kundër trafikut ndërkombëtar të drogës. Super-aksioni ka çuar në pranga…

2 months ago

I kërkuari ndërkombëtar për trafikimin e 613 kg. kokainë strehohet në Bllok nën shoqërinë e Mis-it

Me kurajo civile e gazetareske Pamflet.net ka denoncuar supertrafikantët e 613 kg kokainë, ngjarje kjo që po “zbythet” nga axhenda…

2 months ago

Kokainë në këmbim të favoreve seksuale, goditet grupi shqiptar

Këtë mëngjes, karabinierët e Bracciano-s në Itali kanë ekzekutuar 5 masa arresti të firmosur nga gjykatësi i Tivoli-t për tre…

2 months ago

Goditen dy shpërndarës të kokainës në Tiranë

Dy të rinj janë vënë në pranga, pasi janë kapur në flagrancë teksa shpërndanin kokainë. Në momentin e arrestimit janë…

3 months ago

“Mbreti i kokainës” dogji 2 milionë dollarë vetëm për të mbajtur ngrohtë vajzën e tij

Jeta e “mbretit të kokainës” Pablo Escobar vazhdon të jetë temë për të cilin shkruajnë mediat botërore, si kujtesë e…

3 months ago