mesfushori shqiptar

Mesfushori shqiptar bëhet kapiten i Udinese: Kam ende uri për të fituar! - Sport
Sport 2 Shtator 2018, 11:20

Mesfushori shqiptar bëhet kapiten i Udinese: Kam ende uri për të fituar!

Shkruar nga Pamfleti
Mesfushori shqiptar bëhet kapiten i Udinese: Kam ende uri për të

Pas Behramit ikën dhe një tjetër lojtar nga kombëtarja zvicerane

Mesfushori i njohur me origjinë shqiptare, Valon Behrami tha për mediet italiane se është shumë i lumtur te Udinese, sidomos pasi iu besua dhe shiriti i kapitenit.

Për “La Gazzeta Dello Sport”, Behrami u shpreh:

“Pas mbylljes së merkatos, kur u vendos se do të qëndroja në skuadër, Velasquez më thirri dhe më komunikoi vendimin e tij për të më besuar shiritin. Jam krenar, sepse autoritetin e kam pasur gjithmonë në dhomat e zhveshjes. Është një vlerësim për mua.

Kur të mos luaj, do të jetë kapiten Lazagna ose De Paul. Ka një atmosferë pozitive në grupin e lojtarëve, me kultura të ndryshme. Kemi edhe kualitete si Lazagna, Machis, Mandragora. De Paul po bën atë hapin e madh. Trajneri na ndihmon, ndërsa unë e ndiej se kam ende uri dhe dëshirë për të fituar”- u shpreh Behrami.

Sport behrami Serie A udinese