Niko Peleshi

Zbuloni qytetin ku Niko Peleshi do të jetojë kur të mos jetë më ministër - Politike
Politike 4 Nëntor 2018, 10:38

Zbuloni qytetin ku Niko Peleshi do të jetojë kur të mos jetë më ministër

Shkruar nga Pamfleti
Zbuloni qytetin ku Niko Peleshi do të jetojë kur të mos jetë

Zbuloni qytetin ku Niko Peleshi do të jetojë kur të mos jetë më ministër

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi në një intervistë të dhënë këtë fundjavë për emisonin “7pa5” në Vizion Plus ka folur rreth planeve të tij për të ardhmen.

Ministri është shumë i lidhur me qytetin e tij Korçën dhe ka theksuar se pothuajse çdo fundjavë ai shkon në Korçë.

“Kam 5 vite që jam shkëputur nga Korça dhe mund të numërohen me gishta fundjavat e mia që nuk mund të jem në Korçë. Unë jetoj ndërmjet Korçës dhe Tiranës”, është shprehur Peleshi.

Më tej ai ka theksuar se kur nuk do të jetë më ministër mund të kthehet të jetojë në Korçë. 

“Unë nuk do të jem gjithë jetën ministër dhe me shumë gjasa do jetoj në Korçë”, tha ministri.

Politike Zbuloni qytetin ku Niko Peleshi do të jetojë kur të mos jetë më ministër