Tag: polici

Studentët të kërcënuar egërsisht edhe nga policia: Barrë që do t’ju kushtojë të ardhmen

Edhe pse po tentohet me të gjitha mënyrat që auditoret të kthehen në normalitet, këto ditë dëshmuan se gjërat arrihen…

1 week ago

7 mijë efektivë policie në revoltë, letër më 11 kërkesa kryeministrit Rama

Sindikata e Policisë ka paraqitur disa kërkesa me karakter ekonomik. Këreksat e saj i ka paraqitur përmes një letre drejtuar…

3 weeks ago

Makinat e policisë “pushtojnë” kryeqytetin, Tirana nën alarmin e sirenave

Makinat e policisë kanë “pushtuar” kryeqytetin. Në videon e shfaqur nga kryeministri Rama, në pamje të parë, dukej sikur po…

2 months ago

E rëndë! Momenti kur polices 24-vjeçare i këputen gishtat nga kapsolla

Gazetarët janë ndeshur sot me një skenë horror përpara Kuvendit. Nga përleshja me protestuesit efektivja e Shqiponjave humbi katër gishtat…

2 months ago

Gjeti një vogëlushe të tronditur pas një aksidenti të tmerrshëm, gjesti që bën polici është befasues

Shumica prej nesh ndoshta nuk do ta përjetojmë kurrë një tragjedi të tillë. Por policët përballen me situata të ngjashme…

2 months ago

Pasuri të vëna me drogë, Policia lë “trokë” vlonjatin, i sekuestron bizneset, dy apartamente, 6 garazhe dhe BMW-n

Disa pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme janë vënë nën sekuestro preventive këtë të martë, nga Prokuroria e Vlorës në…

2 months ago

Skandali/ 30 oficerë fitojnë gradën “kryekomisar”, mbikëqyrësi merr pjesë edhe në provim dhe del fitues, siguron titullin edhe kushëriri i Ardi Veliut

Policia e Shtetit publikoi rezultatet e konkursit për gradën “kryekomisar”, nga i cili rezultojnë fitues 30 oficerë policie, nga 133…

2 months ago

Zbardhen detaje/ Përgjimet zbulojnë pazaret, si u shit 48 orë para provimit teza e testimit për gradën “Komisar”

Përgjimet nga struktura e kontrollit të brendshëm në Policinë e Shtetit zbuluan se teza e testimit për gradat në polici…

2 months ago

Shpenzoi 16 milionë dollarë në një dyqan, bie në prangat e policisë gruaja e ish-bankierit

Në ditët e sotme është hall edhe të kesh para dhe pikërisht ky i mëposhtmi është rasti që e ilustron…

2 months ago

Qeras gjithë lokalin me një drekë, por kur i vjen fatura 2000 euro, 29-vjeçarja bën veprimin e papritur

Një e re e etnisë rome është proceduar penalisht nga policia italiane e Friulit, pasi nuk pagoi detyrimin në një…

2 months ago