Tag: spartak Ngjela

“Meta do therë Ramën, kryeministri shkoi si cjapi te kasapi”! Paralajmërimi i fortë i avokat Ngjelës

Avokati Spartak Ngjela ka befasuar me deklaratën e tij, këtë mbrëmje, teksa ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër…

3 days ago

Godet ashpër Ngjela dhe paralajmëron socialistët: Rrëzoni Ramën, ndryshe do ta pësoni!

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka paralajmëruar të gjithë socialistët të nisin menjëherë lëvizjet për të rrëzuar nga karrigia e…

3 days ago

‘Sdo dini ku të futeni’! Ngjela mesazh të fundit ‘kokave’ të politikës: Goditja po shihet, kot lodheni o të mjerë!

Por e kanë kot. Asgjë nuk bëjnë dot. Kushtetuta shqiptare do të zbatohet një për një, se në të kundërt…

3 days ago

Ngjela: Rama dhe Thaçi nga frika e ndëshkimi po luajnë rolin e budallait, në valle dhe Basha, emri që do t’i mposhtë të gjithë këta të shitur

Çështja shqiptare është në një udhëkryq të rrezikshëm. Rusia kërkon t'i japë Serbisë Mitrovicën, në mënyrë që vetë të investojë…

4 days ago

“Përse Rama s’foli shqip në takim me diplimatët”? Spartak Ngjela publikon shkrimin e studiueses dhe hedh dyshimin e fortë

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar sërish për debatin e nxehtë, që ka përfshirë gjithë politikën shqiptare dhe atë kosovare, mosdekretimin…

5 days ago

“Turp!” Shpërthen Spartak Ngjela: Ky është plani djallëzor Rama-Thaçi

Personat e emëruar dhe ata që do të emërohen në SPAK do të jenë shpëtimtarët e brezave por dhe të…

6 days ago

Spartak Ngjela tregon kush është problem i madh me Genti Cakajn dhe mesazhin e qartë të Amerikës

Refuzimi që presidenti Meta i bëri bëri emrit të Genti Cakajt si ministër i Jashtëm, është qartësuar tashmë si një…

7 days ago

Ngjela shpërthen ndaj Ilir Metës: I lidhur me Beogradin dhe Athinën, presidenti po hyn në “luftë” me ndërkombëtarët

Avokati Spartak Ngjela ka shpërthyer me akuza të forta ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta, duke u shprehur publikisht se…

1 week ago

Spartak Ngjela tregon arsyen e vetme, që detyroi Ramën të shporrë ministrat nga kabineti

“Shuplaka” e Edi Ramës për kabinetin e tij nuk ndodhi për shkak të revoltave studentore. Sipas avokat Spartak Ngjelës ndryshimi…

1 week ago

Ngjela paralajmëron ndryshim drastik: SHBA-BE në krah të studentëve, do shporrin Ramën, Berishën e Bashën

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka goditur të gjithët politikanët e lartë, duke thënë se janë bërë bashkë për t'i…

1 week ago