sulmuesi i kombëtares shqiptare

Penallti “alla Zhorzhinjo”, sulmuesi i kombëtares shqiptare realizon golin e parë në MLS (Video) - Sport
Sport 1 Tetor 2022, 21:41

Penallti “alla Zhorzhinjo”, sulmuesi i kombëtares shqiptare realizon golin e parë në MLS (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Penallti “alla Zhorzhinjo”, sulmuesi i kombëtares shqiptare

Penallti “alla Zhorzhinjo”, sulmuesi i kombëtares shqiptare realizon golin e parë në MLS (Video)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Xhiakomo Vrioni, ka gjetur golin e parë në MLS për skuadrën e New England Revolution.

Në minutën e 32, ai fitoi një 11-metërsh, të cilin e shndërroi në gol me një stil “alla Zhorzhinjo”, duke mposhtur portierin kundërshtar.

Gjithashtu, kjo ishte dhe ndeshja e tij e parë si titullar me ekipin amerikan dhe këtë gol ja dedikoi shokut të tij të skuadrës, Lukas Masiel, i cili pësoi një dëmtim të rëndë.

NEW ENGLAND REVOLUTION 1-0 ATLANTA UNITED
⚽ 33' Giacomo Vrioni (#NERevs)pic.twitter.com/GqfFgzUxMo

— All goals replay (@goalsreplayg) October 1, 2022

Sport sulmuesi i kombëtares shqiptare Xhiakomo Vrioni