sulmuesi shqiptar

Video: Bakaj protagonist, nuk ndalet sulmuesi shqiptar - Sport
Sport21 Prill 2019, 21:20

Video: Bakaj protagonist, nuk ndalet sulmuesi shqiptar

Shkruar nga Pamfleti
Video: Bakaj protagonist, nuk ndalet sulmuesi shqiptar

Shakhtior Soligorsk vazhdon i pandalshëm në këtë fillim sezoni në kampionatin bjellorus të futbollit. Skuadra e Elis Bakajt ka regjistruar sot fitoren e katërt në po aq ndeshje të luajtura duke fituar minimalisht 1-0 në fushën e FC Gomel.

Bakaj ishte protagonist edhe pse nuk e dërgoi vetë topin në rrjetë në këtë duel. Sulmuesi arriti të ndalte një pasim të gjatë nga prapavija e skuadrës së tij dhe pastaj Janush me shpejtësi kontrolloi mirë sferën dhe hyri në zonë, duke gjuajtur në rrjetë e shënuar golin që po kërkonin me ngulm prej disa minutash.

Një gol shumë i rëndësishëm që jep 3 pikë që e mbajnë Shakhtior Soligorsk në vendin e parë në renditje, në një sezon ku duken më shumë se kurrë pretendentë seriozë për titullin kampion.

Sport