trajneri i Kombëtares Shqiptare

Mirel Josa trajneri i kombëtares shqiptare? Tekniku i Vllaznisë: I nderuar kur je në listën e atyre që FSHF-ja ka në vëzhgim - Sport
Sport20 Tetor 2022, 16:07

Mirel Josa trajneri i kombëtares shqiptare? Tekniku i Vllaznisë: I nderuar kur je në listën e atyre që FSHF-ja ka në vëzhgim

Shkruar nga Pamfleti
Mirel Josa trajneri i kombëtares shqiptare? Tekniku i Vllaznisë: I

Mirel Josa trajneri i kombëtares shqiptare? Tekniku i Vllaznisë: I nderuar kur je në listën e atyre që FSHF-ja ka në vëzhgim

Vllaznia do të presë nesër në “Loro Boriçi” Bylisin. Në një deklaratë për mediat, tajneri i skuadrës shkodrane, Mirel Josa është shprehur i kënaqur me atë që ekipi i tij ka treguar në ndeshjet e fundit. Tekniku kryeqytetas u ndal dhe te ftesat e Kombëtares, ku Vllaznia ka “deleguar” 3 lojtarë. Ai ishte kundër për shkak të largësisë me Arabinë Saudite, megjithatë nuk dëshiron që t’i ndalë këta futbollistë në këtë rast që i është dhënë.

“Unë do të shoh lojtarët e mi që kam. Nuk e shoh si pikë kthese këtë ndeshje, por si pikë vazhdimësie. Kampionati do të ketë oshilacione. Ne kemi bërë mirë në një ndeshje, por kemi qenë shumë poshtë në tjetrën. Me fitoren që do të bëjmë, nëse do ta bëjmë. Luajmë kundër një skuadre shumë solide. Gjërat nuk merren të sigurta nga fillimi. Unë jam optimist për mënyrën se si lojtarët janë futur në lojë me Laçin, Durrësin apo me Partizanin, pavarësisht se humbëm. Nuk ka vazhdimësi sepse duhet rritur psikologjikisht.

Ky është problemi i Vllaznisë. Ne nuk duhet të shohim jashtë apo brenda. Ne do të bëjmë të njëjtin futboll. Ata lojtarë janë. Ajo mënyrë duhet perfeksionuar. Duhet të jemi pak më të egër. Të luftojmë më shumë. Për mendimin tim të shkojnë futbollistët në një javë në Arabinë Saudite dhe të vijnë, nuk do të na bëjë mirë. Por, duhet të shkojnë për të treguar veten. I uroj suksese”, është shprehur ai.

Në fund të konferenës ai u ndal dhe te deklarata e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, i cili e listoi Josën si një nga trajnerët që në një të ardhme mund të drejtojë kuqezinjtë.

Trajner kuqezi? Unë e kam thënë dhe herë tjetër. Je i nderuar kur je në listën e atyre që FSHF-ja ka në vëzhgim. Unë jam trajner i Vllaznisë. Jam i nderuar që përmendet edhe emri im. Janë gjëra që vendosen nga instanca të tjera. Unë jam i kënaqur këtu me stafin apo njerëzit që më drejtojnë mua”, deklaroi Josa.

Sport Kombetarja Shqiptare Mirel Josa trajneri i Vllaznisë