Aktualitet25 Qershor 2018, 21:15

‘Toyota Yaris’, bujë në mediat ndërkombëtare, si pasqyrohet sekuestrimi i 3.4 milion eurove

Shkruar nga Pamfleti
‘Toyota Yaris’, bujë në mediat ndërkombëtare, si

‘Toyota Yaris’, bujë në mediat ndërkombëtare, si pasqyrohet sekuestrimi i 3.4 milion eurove

Gjatë ditës së djeshme rreth 3.4 milion euro u kapën në Portin e Durrësit, por ky lajm ka bërë bujë edhe në mediat e huaja. Fakti që ngjarja u paralajmërua tre ditë më parë nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë që agjencitë mediatike si Reuters dhe më pas dhjetra media të tjera në mbarë botën, ta publikojnë si lajm.

Katër persona u vunë në pranga si porositës të 9 makinave tip “Toyota Yaris” që mbërritën në Portin e Durrësit nga Belgjika, përmes Ankonës.

Mediat e huaja e lidhin këtë ngjarje të bujshme edhe me vendimin për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian, duke sjellë në vëmendje qëndrimin kundër të Holandës dhe Francës.

Aktualitet ‘Toyota Yaris’ bujë në mediat ndërkombëtare si pasqyrohet sekuestrimi i 3.4 milion eurove