Tronditëse, si u ekzekutuan me bukë në gojë dy punonjësit e bashkisë në Mat, sapo ishin ulur të drekonin pasi kishin hapur rrugën

Tronditëse, si u ekzekutuan me bukë në gojë dy punonjësit e bashkisë në Mat, sapo ishin ulur të drekonin pasi kishin hapur rrugën

Detaje tronditëse janë zbardhur nga krimi në Mat, ku u ekzekutuan me armë zjarri dy punonjësit e bashkisë dhe u plagos një tjetër. Mësohet se tre punonjësit kanë qenë duke dreguar, kur janë qëlluar për vdekje nga një person.

Punonjësit e Bashkisë kishin shkuar për të hapur një rrugë kalimi në fshatin Shëlli, kur janë qëlluar nga autori, ende i paidentifikuar. Nga raportimet e para, bëhet e ditur se viktimat sapo ishin ulur për të ngrënë drekë, pasi kishin mbaruar rrugën. Ata ishin ulur në një lokal për të drekuar, kur një person është futur brenda dhe i ka qëlluar për vdekje.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes. Forca policie vijojnë hetimet.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti