Video: Manchesteri e nis si duhet, fati është me Mourinhon

Shumë ankesa nga trajneri Jose Mourinho, por Manchester United e ka nisur si duhet Premier Leaguen, pasi fitoi 2-1 kundër Leicesterit. Skuadra vendase nuk shkëlqeu në lojë, madje më mirë luajtën miqtë që dominuan, por në fund kanë rëndësi pikët. 

Mesfushori, kampion bote, Paul Pogba ktheu në gol një penallti që në minutën e 3′. Francezi mori përsipër ekzektuimin e saj dhe nuk gaboi duke dërguar topin në rrjetë dhe duke mposhtur portierin e “dhelprave”, Shmajkëll. 

&

Me këtë rezultat mbaroi pjesa e parë. Në të dytën, miqtë u munduan të barazonin, por pa rezultat. I superkritikuari i Mourinhos, mbrojtësi Luc Shaw, shënoi golin e qetësisë në minutën e 83′. Në fund, miqtë ngushtuan diferencën me sulmuesin Vardy. Në fund, Manchesteri e nis mbarë duke koleksionuar fitoren e parë.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti