Categories: Sport

Video: Përplasja e frikshme, mbrojtësi serb rrezikon jetën!

Të mërkurën në mbrëmje në Ligue 1 u luajt sfida mes Bordeaux e Saint-Etienne, fituar nga vendasit 3-2, në një gol në fundin e takimit.

Megjithatë, lajmi i mbrëmjes ishte një dëmtim horror pësuar nga mbrojtësi serb Neven Subotic.

Ish-mbrojtësi i Dortmundit, tashmë pjesë e Saint-Etienne, u përplas me portierin e vet Ruffier dhe mbeti i shtrirë në tokë, me fytyrën të gjakosur. Ai qëndroi 5 minuta i shtrirë më pas u transportua drejt spitalit ku bëhet me dije se ka marrë faktura të shumta në fytyrë.Loading...
Loading...
Loading...

Sporti

Share
Published by
Sporti

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

29 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

43 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

48 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

2 hours ago