Video: Strakosha bën heroin e Lazios, Grezda i pafat, Chelsea bën detyrën!

Janë luajtur ndeshjet e orës 18:55 në Europa League. Disa nga lojtarët e kombëtares kanë luajtur, pasi Thomas Strakosha me Lazion e tij fituan 2-1 kundër Marseilles. Parola dhe Correa ishin autorët e golave. Portieri shqiptar ishte i pafajshëm në golin e pësuar në minutën e 60 nga Thuvin. Portieri shqiptar shpëtoi ekipin e Lazios në minutat e fundit me një superpritje duke i dhuruar fitoren kryeqytetasve.

I pafat Eroz Grezda që humbi 4-3 në një ndeshje emocionues në Rusi kundër Spartak Moscow. Ai e nisi nga stoli dhe u aktivizua në minutën e 82′. Nuk arriti të linte shenjë, por ndeshje kaloi sa nga njëri krah në tjetrin, me vendasit që buzëqeshën në fund. Shqiptari nuk po arrin të shënojë golin e parë.

Chelsea fitoi minimalisht 0-1 jashtë fushe kundër Bate Borisov. Ekipi i trajnerit Maurizo Sarri iu fol golit të Giroud në minutën e 53′. Aq mjaftoi për të marrë fitoren.

Në ndeshjet e tjera u shënuan këta rezultate:Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti