Vrasja e 8-fishtë në Vlorë, si reagoi Ritvan Zykaj kur policia i bëri thirrje të dorëzohej

Vrasja e 8-fishtë në Vlorë, si reagoi Ritvan Zykaj kur policia i bëri thirrje të dorëzohej
Mëngjesin e sotëm policia arrestoi autoriin e masakrësë Selenicës ku mbetën të vrarë 8 persona. Mbi 100 punonjës policie ishin në terren për të vënë në pranga 24-vjeçarin Ritvan Zykaj.
 
Burime nga policia kanë bërë me dije se ai është pikasur në momentin që po dilte nga një shkurre. Kur ka parë policinë, ka tentuar të rrëmbejë automatikun që kishte me vete, armën e krimit, ndërkohe që nga policia i është bërë thirrje, “Dorëzohu hidh armën”.

Në momentin e arrestimit, ai nuk ka bërë rezistencë dhe është shfaqur i qetë. Ai nuk ka thënë asnjë fjalë, por vetëm ka kërkuar të pijë ujë.

“Si rezultat i punës së mirëorganizuar, krehjes së territorit, kontrolleve të shumta dhe pa ndërprerje gjatë gjithë natës edhe me anë të qenit gjurmes, të përdorur nga ana e strukturave Policore të DVP Vlorë, Renea, Fnsh dhe Delta Forcë, u bë e mundur kapja e autorit të krimit Ridvan Zykaj në një zonë periferike në dalje të Selenicës”- njofton policia.

Gjithashtu u sekuestrua edhe arma e krimit, një kallashnikov.

Autori është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë së Vlorës për veprimet e mëtejshme.

Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprën penale ”Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave”, parshikuar nga neni 79/dh i Kodit Penal.

VIKTIMAT

1- Demir Zykaj, 75 vjec (Vellai i gjyshit të autorit)
2- Ferie Zykaj, 72 vjece, (Gruaja e Demirit)
3- Besim Zykaj, 42 vjeç (Djali i demirit)
4- Vasilika Zykaj, (Gruaja e Besimit)
5- Sara Zykaj, 17 vjeçe (Vajza e Besimit)
6- Ledjon Zykaj, 9 vjec (Djali i Besimit)
7- Azem Zykaj (Djali i Demirit)
8- Afërdita Zykaj (Gruaja e Azemit

 
 
usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti