Xhaka i kthehet shqiponjës: Aty mbaroi botërori i Zvicrës

Foto/ Njihuni me kamarieren që i rrëmbeu zemrën Granit Xhakës, kthehet në qendër të vëmendjes

Granit Xhaka është rikthyer të flasë për ecurinë dhe ngjarjet që shoqëruan Botërorin e Zvicrës. Festimi me shqiponjë mbetet momenti më kulminant i turneut.  

“Nga një anë jamë krenar për arritjen, por nga ana tjetër nuk e arritëm objektivin tojnë. Suedie ishte një kundërshtar që duhet ta kishim mundur. Bëmë një ndeshje shumë të dobët ndaj tyre, edhe unë për fat të keq nuk bëra një paraqitje të mirë.

“Çfarë u diskutua mbas ndeshjes ndaj Serbisë më zhgënjeu shumë. Ai ishte një takim i mbushur me emocional, por mbas arbitri i ra bilbilit në fund të ndeshjes, Botërori i Zvicrës mori fund. Nuk u fol më kurrë për futboll pastaj. Për jave e muaj të tërë gjithçka u ekzagjerua. Jam i sigurt se shumë nga ato që u thanë dhe u shkruan ndikuan te disa lojtarë të përfaqësueses”.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti