Zbardhet udhëri i prerë i Edi Ramës, identifikohen “tradhtarët”

Zbardhet udhëzimi i kryeministrit Edi Rama për degët e PS. Partia Socialiste do të nisë gjatë këtyre ditëve një valë largimesh ndaj të gjithë militantëve të LSI, që vijonë të punojnë në administratë. Të hënën Partia Sociliste ka shpërndarë një udhëzim në të gjitha degët, përfshirë këtu edhe prefekturat dhe drejtoritë, ku u ka kërkuar që të nisë largimin nga administrata të të gjithë militantëve të LSI, si dhe të nisë punësimi i të gjithë socialistëve të papunë.

Kryeministri ka kërkuar verifikimin e të gjithë punonjësve, pasi sipas informacioneve militantët e LSI kanë bërë shumë shkelje dhe shumica prej tyre tashmë është identifikuar. Deri në fund të turit të llogaridhënies, sipas urdhërit në administratë nuk duhet të ketë asnjë militant të LSI-së.

Mësohet se fshesa e shkarkimeve nuk do të prekë vetëm militantët e LSI-së. Rama ka kërkuar të merren masa të rrepta ndaj të gjithë punonjësve që kanë bashkëpunuar me LSI-në. Kjo për faktin se duke qenë se zgjedhjet vendore janë afër kreu i qeverisë nuk dëshiron që partia e tij të pësojë ndonjë goditje pas shpine nga ana e këtyre punonjësve.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti