Politike25 Janar 2023, 11:24

“14 Maji”, Berisha firmos marrëveshje koalicioni me PBDNJ

Shkruar nga Pamfleti

Sali Berisha me PBDNJ e Vangjel Dules  firmosën sot një marrëveshje  koalicioni për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Berisha gjatë fjalës së tij ka shprehur kënaqësinë për këtë marrëveshje me një parti që e konsideroi si një aleat të hershëm të PD-së.

Në bashkinë e Himarës është vendosur te garojë Fredi Beleri, në bashkinë e Finiqit Leonidha Hristu dhe në Dropull, Anastas Maneka.

Politike # 14 Maji #Berisha firmos marrëveshje koalicioni me PBDNJ