Sport 8 Tetor 2022, 19:06

20 minuta në fushë dhe theu mallkimin pas 10 javësh në Premier Ligë, ja nota e Armando Brojës ndaj Ullverhemptonit

Shkruar nga Pamfleti
20 minuta në fushë dhe theu mallkimin pas 10 javësh në

20 minuta në fushë dhe theu mallkimin pas 10 javësh në Premier Ligë, ja nota e Armando Brojës ndaj Ullverhemptonit

Armando Broja realizoi golin e parë me fanelën e Çelsit, teksa “tundi rrjetën” në minutat e fundit të ndeshjes kundër Ullverhemptonit në “Stamford Bridge”.

21-vjeçari shqiptar nuk e nisi ndeshjen titullar, por ia doli të thyejë mallkimin pas 10 javësh në elitën e futbollit anglez.

Pas përfundimit të sfidës janë publikuar edhe notat e futbollistëve, teksa Broja është vlerësuar me notën 6.5, për atë që dha në 20 minutat e fundit në fushën e blertë.

Sport Armando Broja sulmuesi kuqezi