Aktualitet22 Shkurt 2019, 19:12

230 raste emergjente për 24 orë në Kosovë

Shkruar nga Pamfleti

230 raste emergjente për 24 orë në Kosovë

Në Klinikën Emergjente në “Qendrën Klinike Universitare të Kosovës”, për 24 orë ka pasur 230 raste.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

55 raste u trajtuan në dhomën e kujdesit të avancuar mjekësor, 55 raste tek dhoma kirurgjike,74 tek dhoma internistike dhe 51 tek dhoma ortopedike në emergjencë.

Emergjenca po ashtu ka trajtuar 13 raste të aksidenteve në komunikacion.

Nga klinika emergjente janë dërguar për trajtim të mëtejshëm në klinikat e tjera 24 pacientë.

Shendeti 230 Raste Emergjencë Kosove