Bota24 Shkurt 2022, 17:21

4000 ukrainasit e parë mbërrijnë në Moldavi, presidentja Maia Sandu: Kufijtë tanë janë të hapur

Shkruar nga Pamfleti
4000 ukrainasit e parë mbërrijnë në Moldavi, presidentja

Ukrainasit e parë që ikën nga lufta mbërritën në Moldavi.

“Kanë ardhur 4 mijë persona. Qeveria ka ngritur qendra të përkohshme pritjeje pranë qyteteve Palanca dhe Ocnita. Kufijtë tanë janë të hapur”.

Kështu shkruan në Twitter presidentja e Moldavisë Maia Sandu.

Bota lufta Rusi-Ukrainë Moldavi ukrainasit