Showbiz16 Tetor 2018, 09:45

42-vjeçari që lindi pa organe gjenitale, i mbetën në barkun e nënës

Shkruar nga Pamfleti

42-vjeçari që lindi pa organe gjenitale, i mbetën në barkun e nënës

Një burrë portugez kishte gjinj, një micropenis dhe kishte një zë të hollë, sepse testikujt e tij u zhdukën në barkun e nënës. Pacienti pa emër u diagnostikua vetëm me ‘sindromën e zorrëve’ në moshën 42 – pavarësisht mungesës së testikujve, të cilat prodhojnë testosterone, gjithë jetën e tij.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Injeksione testosteronesh për të zëvendësua mungesën e hormoneve seksuale mashkullore e ndihmuan atë të marrë një zë më të trashë, gjokse më të vogël dhe madje edhe qimet e fytyrës. Mjekët mbeten të habitur për atë që i ndodhi atij si fëmijë, sepse ai ishte ndarë nga prindërit e tij si një i mitur.

Megjithatë, ata besojnë se testikujt e tij mund të kenë qenë të shtrembëruara, të cilat kanë ndërprerë furnizimin me gjak dhe kanë bërë që të mbeten në mitër.

Kuriozitete lindje organe gjenitale