Aktualitet25 Maj 2019, 19:18

Agron Duka bën thirrje para protestës: Larg nga dhuna!

Shkruar nga Pamfleti
Agron Duka bën thirrje para protestës: Larg nga dhuna!

Pak para nisjes së protestës po japin deklaratat e fundit të gjithë eksponentët më të lartë të opozitës së bashkuar. Ndër ta është Agron Duka i cili dënon aktet e dhunës nëse do ketë.

Kreu i PAA, Agron Duka deklaroi se opozita po lufton për një kauzë të drejtë tkesa deklaroi se është kundër dhunës pavarësisht se zemërimi popullor nuk mund të menaxhohet lehtë.

“Ne luftojmë për një kauzë të drejtë dhe përveçse janë dokumentuar që zgjedhjet janë të vjedhura, politika është e lidhur me krimin. Edhe unë kam të njëjtin apel. Jemi kundër dhunës. Nuk është shumë e lehtë për arsye të zemërimit popullor”, deklaroi Duka.

Aktualitet