Bota10 Shkurt 2019, 11:53

Aksident hekurudhor, humb jetën trenisti, plagosen 100 të tjerë (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Aksident hekurudhor, humb jetën trenisti, plagosen 100 të tjerë

Aksident hekurudhor, humb jetën trenisti, plagosen 100 të tjerë (Video)

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Barcelonë. Nga ky aksident ka humbur jetën njëri prej trenistëve si dhe janë plagosur 100 të tjerë. Tre nga të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë.

Trenisti ndërroi jetë, pasi nuk i mbijetoi dot plagëve të marra.

Nëntorin e kaluar në të njëjtin vend një tren u përplas, ku gjeti vdekjen një person dhe 44 të tjerë mbetën të plagosur. Autoritet vendase kanë nisur hetimet për këtë ngjarje të rëndë.

 

Bota aksident hekurudhor n; barcelon; trenisti