Bota13 Tetor 2018, 17:55

Aksidentohet ministri i Brendshëm, fjalët e para të zyrtarit të lartë: Mund të jetë shumë e rrezikshme (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

Aksidentohet ministri i Brendshëm, fjalët e para të zyrtarit të lartë: Mund të jetë shumë e rrezikshme (Foto)

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Brendshëm i Italisë, i tmerrshmi Matteo Salvini, ka pësuar një aksident, ku ka dëmtuar krahun e djathtë. Aksidenti ka qenë i lehtë dhe fatmirësisht ministri nuk ka pësuar lëndime të mëdha e serioze.

Njeriu më i përfolur i Italisë dhe tmerri i emigrantëve e ka marrë me sportivitet dhe është shfaqur i qeshur në rrjetet sociale. Ai ka postuar një foto ku tregon kyçin e djathtë të dorës dhe bën shaka me atë që i ka ndodhur.

“Frakturë në kyçin e djathtë…Është një demonstrim që në moshën time të bësh sport (në rastin tim të vraposh në darkë nën shi, duke rrezikuar të rrëshkasësh si një budalla) mund të jetë shuuumë e rrezikshme”, shkruan Salvini në “Facebook”.

Megjithatë numri dy i qeverisë italiane, që është shprehur me forcë kundër emigrantëve dhe politikave të BE-së për emigrantët duket se ia ka hedhur paq.

Që pas marrjes së detyrës, ai është bërë shpesh protagonist i kronikave për shkak të deklaratave të forta, madje dhe kundrejt shqiptarëve.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Bota aksident Matteo Salvini