Showbiz15 Janar 2019, 11:15

Akti human i një nëne të dëshpëruar, dhuron organet e fëmijës që i vdiq pak minuta pasi erdhi në jetë

Shkruar nga Pamfleti

Krysta Davis ishte 18 javëshe kur mori vesh lajmin se fëmija e saj vuante nga anencefalia. Foshnjës i mungonte një pjesë e kafkës dhe e trurit ndaj dhe ishte e pamundur që të jetonte.

Edhe pse doktorët thanë që ishte shumë e rrezikshme ta mbante fëmijën ajo vendosi ta sillte në jetë dhe ta mbante të paktën një herë në krahët e saj. Rylie erdhi në jetë në prag Krishtlindjesh dhe u largua nga kjo botë 6 ditë pas lindjes.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Prindërit e saj vendosën që organet e të voglës t’ua dhuronin dy fëmijëve të tjerë që kishin nevojë për to. “Nënat e tjera mund të sjellin në shtëpi foshnjat e tyre por ne nuk mundemi”-është shprehur Krysta.

Kuriozitete organe shtatzënë