Bota21 Shkurt 2019, 13:49

Albulena Haxhiu kritika Thaçit: Po shkatërron çdo gjë shtetërore, KQZ po mbahet peng nga presidenti

Shkruar nga Pamfleti
Albulena Haxhiu kritika Thaçit: Po shkatërron çdo gjë

Albulena Haxhiu kritika Thaçit: Po shkatërron çdo gjë shtetërore, KQZ po mbahet peng nga presidenti

Deputetja e lëvizjes “Vetëvendosje” Albulena Haxhiu ka kritikuar presidentin e vendit Hashim Thaçi për mos dekretimin e emrave për anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, raporton”Zëri.info”.

Në një konferencë për media Haxhiu ka theksuar se KQZ-ja si një institucion që siguron demokracinë, është duke u mbajtur peng nga presidenti Thaçi.

“KQZ si institucion i rëndësishëm për demokracinë në vend nuk duhet të mbahet peng nga grupe politike, institucione etj. Thaçi po përpiqet që çdo ditë të shkatërroj çdo gjë shtetërore”, ka thënë ajo.

Kjo sipas Haxhiut po bëhet për arsye se Thaçi nuk po mund ta pranojë faktin që VV-ja k më shumë përkrahje nga populli.

“Ai nuk po mund ta pranojë faktin që Vetëvendosja mori përkrahje më të madhe dhe po vazhdon të marrë edhe më tej”

 Sipas Haxhiut përbërja e KQZ-zë duhet të jetë siç e do populli e jo siç do Thaçi./ZËRI

Rajoni Albulena Haxhiu deputetja e Vetëvendosjes Hashim Thaçi presidenti i Kosovës