Sport30 Shtator 2022, 20:13

“All Stars Game” mund të organizohet shumë shpejt në Europë, ideja e presidentit të Çelsit fillon të “ngacmojë” klubet

Shkruar nga Pamfleti
“All Stars Game” mund të organizohet shumë shpejt në

“All Stars Game” mund të organizohet shumë shpejt në Europë, ideja e presidentit të Çelsit fillon të “ngacmojë” klubet

Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia!

Liga “All Star Game” pritet të bëhet së shpejti realitet në Europë.

Ky lajm vjen nga “The Times”, teksa përforcon idenë e ngritur nga presidenti i ri i Çelsit, Tod Bohli, i cili ishte ai që e krijoi si një ide të bujshme që pritet të zhvillohet mes katër kampionateve më të forta në kontinentin e vjetër, Seria A italiane, Premier Liga angleze, La Liga spanjolle dhe Bundesliga gjermane.

Në këtë turne do të marrin pjesë vetëm 11-shja më e mirë e kampionatit.

Nëse kjo ide do të bëhet realitet, nuk dihet ende sesi dhe kur do të zhvillohet, në muajt e verës gjatë fazës përgatitore apo në pauzën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

“The Times” ka “skicuar” formacionet në katër kampionatet më të forta si një hipotezë sesi pritet të zhvillohet ky turne.

Premier Liga: Alison; Xhejms, Ruben Dias, Tiago Silva, Zinçenko; De Bryjne, Rajs, Rodri; Salah, Haland, Luis Diaz.

Seria A: Menjo; Di Lorenco, Skriniar, Bremer, Spinacola; Brozoviç, Milinkovic-Saviç; Kieza, Dibala, Leao; Ozimhen.

La Liga: Kurtua; Kunde, Militao, Gimenez, Alaba; Modriç, Buskets, Pedri; Benzema, Levandovski, Vinisius Zhunior.

Bundesliga: Zomer; Frimpong, De Ligt, Gvardiol, Dejvis; Kimish, Belingam; Gnabri, Musiala, Mane; Nkunku.

Sport “All Star Game” presidenti i ri i Çelsit Tod Bohli