Aktualitet 6 Shkurt 2022, 07:28

Alternime kthjellimesh dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Shkruar nga Pamfleti
Alternime kthjellimesh dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë gjatë orëve të para të ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të lehta të vranësirave, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore. Ndërsa orët në vijim shtojnë vranësirat në territor duke bërë që dhe zona e ulët të përfshihet nga vranësirat e pakta, por vija bregdetare mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Aktualitet kthjellime moti vranesira