Kulture15 Nëntor 2022, 13:29

Arben Derhemi pozon me Robert Ndrenikën, ‘Njerëz dhe Fate’ po ‘gatuhet’

Shkruar nga Pamfleti

Arben Derhemi pozon me Robert Ndrenikën, ‘Njerëz dhe Fate’ po ‘gatuhet’

Në serialin “Njerëz dhe fate” ata ishin babë e bir! Arben Derhemi, përmes një fotografie, me në krah aktorin e madh Robert Ndrenika, jep lajmin se seriali aq i dashur për shqiptarët më në fund do të rikthehet.

“Sot e deklaroj rifillimin e serialit … “Njerëz dhe fate”..Është gati..” shkruan aktori Arben Derhemi, pa dhënë detaje të tjera. Komentet dhe urimet e ndjekësve kanë qenë të shumtë.

Nëse ka një serial në historinë e kinematografisë dhe televizionit në Shqipëri që ka vendosur rekorde dhe ka lënë përshtypje shumë të mira, është padyshim “Njerëz dhe Fate”. Edhe pse kanë kaluar afro 20 vite nga transmetimi i tij në ekranin e RTSH-së, ende sot është i freskët në mendjet e gjithë shqiptarëve.

Krahas kastit të aktorëve, ajo që e bëri kaq të dashur këtë serial, është realiteti që solli për kohën dhe ndërthurja perfekte e ngjarjeve me realitetin e asaj kohe


smile

Kulture #Njerez dhe fate #Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi