Aktualitet13 Shkurt 2019, 16:13

Arrestohet në Vlorë 32 vjeçari i shpallur në kërkim, pjesë e grupeve terroriste

Shkruar nga Pamfleti
Arrestohet në Vlorë 32 vjeçari i shpallur në kërkim,

Arrestohet në Vlorë 32 vjeçari i shpallur në kërkim, pjesë e grupeve terroriste

Është arrestuar ditën e sotme në Vlorë, një shtetas kosovar në kërkim për pjesëmarrje në grupe terroriste. 32 vjeçari tentoi të kalonte kufirin shqiptar me dokument të falsifikuar por u vu në pranga.

Për shtetasin F.D., 32 vjeç, banues në Kosovë, Gjykata Themelore e Prishtinës, Kosovë, ka lëshuar urdhrin e kërkimit më datë 26.01.2018 kundrejt shtetasit F.D, për vendosjen e masës së sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste” sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Aktualitet Arrestohet në Vlorë 32 vjeçari i shpallur në kërkim pjesë e grupeve terroriste